NLS czy to działa?

Tutaj rozmawiamy o wszystkim co dotyczy NLS w zamkniętym gronie TYLKO dla wtajemniczonych. Dostęp do tej części forum mają tylko absolwenci warsztatów NLS oraz Ci, którzy kupili warsztat NLS na CD. <br>
<b>UWAGA ! Zanim napiszesz do admina w sprawie dostępu do tej części forum przeczytaj to co admin napisał w częsci "Ogłoszenia admina" !!! </b>

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Moderatorzy

Adventurer
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 9:46 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

NLS czy to działa?

Postautor: Adventurer » sob sty 07, 2006 4:11 pm

error
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 9:04 am przez Adventurer, łącznie zmieniany 1 raz.

uzi
Posty: 33
Rejestracja: sob lis 22, 2003 11:47 pm

Postautor: uzi » sob sty 07, 2006 6:10 pm

Robienie z NLS magicznego narzędzia uwodzenia to oczywiście przesada i chwyt reklamowy. System ten bazuje jednak na psychologii komunikacji i o tyle na ile wykorzystuje psychologie komunikowania sie, w tym psychologie kobiety - jest skuteczny. Cześc rzeczy sie sprawdza, cześc nie.
Zgadzam się że wiele patrenów brzmi sztucznie i ma ograniczone zastosowanie w realnych sytuacjach. Niemniej sa one skuteczne po odpowiedniej modyfikacji, okrojeniu i przefiltrowaniu.

Z doświadczenia moge powiedziec ze dobre efekty daje połączenie budowania wiezi, rapartu, z postawą cocky, zadziorno -zaczepnym lekko aroganckim podejsciem do kobiety. Połączenie tych dwóch przeciwstawynych elementów buduje fajny stan napięcia w rozmowie. Przeciwieństwa tworzą energię.

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » ndz sty 08, 2006 12:30 pm

Kurczę, miałem nadzieję, ze uda mi się dokleić te wypowiedzi (przeniesione z tematu o mediach) do toczacej się juz dyskusji nt. skutecznosci NLS. Nie udało się :(

"Jest ważne aby zauważyć że wzbudzanie i przekazywanie stanów jest możliwe wtedy gdy prowadzisz (masz pewne atrybuty lidera i przywódcy) "

Jak najbardziej się zgadzam. To ty masz kontrolować sytuację, nadawać ramy, wywoływac w niej odpowiednie stany itp.

"Teraz druga sprawa Kobiety chcą mężczyzn lepszych od siebie. Robienie dopasowania do niej nie stawia cię na lepszej pozycji od niej."

Dopasowanie nie polega na tym, ze podążasz za kobietą tam, gdzie ona chce pójść. Dopasowujesz się po to, by miała wrażenie, że jesteś autorytetem w dziedzinie tego co się z nią dzieje. gdy juz ma do ciebie zaufanie, łatwiej ja poprowadzic tam, gdzie chcesz by ZA TOBĄ poszła.

"Ross nie ma pojęcia co to jest atrakcyjność i dlatego stwierdza że jej nie potrzebuje. To pewnie dlatego jak był na imprezie gdzie były jakieś modelki z Neilem Strausem nic nie zdziałał. Polecam poczytać The Game. Metody Rossa są niestety tylko koncepcją teoretyczną"

W tej samej książce Strauss opisuje, jak na jego oczach Ross poderwał 3 biznesswoman, że o kelnerce nie wspomnę. I mimo tego, ze Neil Strauss jako uczeń i przyjaciel Mystery krytykuje Rossa za wiele rzeczy, to cały czas podkresla, że system Rossa działa.

"Pamiętam słowa ze szkolenia NLS:

- W klubach się nie uwodzi tam jest wysoko podniesiona tarcza ochronna (sukotarcza)
To jest bzdura kosmiczna. Kluby są społecznie przyzwolonym miejscem poznawania się i kobiety chodzą tam aby kogoś poznać, czasami przeżyć jednonocną przygodę."

Są znacznie lepsze miejsca niz kluby. Nie jest istotne gdzie poznajesz kobiete, wazne jest jak to zrobisz.

"Kobiety które nie zareagują dobrze na Twój komplement albo takie co są nie miłe nas nie interesują. Baz jej wdzięczny że pokazała Ci że nie warto tracić czasu - hahahahhahaha to dopiero wskazuje na słabość".

Jest to coś, co mówimy pierwszego dnia ludziom poczatkujacym, którzy mają ogromne opory w podchodzeniu do obcych kobiet W OGÓLE. Gdy już nabiorą pewnosci siebe, to niekorzystna pierwsza reakcja przestaje byc jakimkolwiek problemem.

"Od pewnego czasu interesuje się czytaniem mowy ciała. Dla mnie Lech był nie pewny siebie a zwierzak totalnie nie spójny. "

Chodzi o takie same czytanie mowy ciała,które pozwoliło ci stwierdzić, że Ross jest gejem? ;) Dobra rada- daj sobie spokój z czytaniem mowy ciała, zajmij się lepiej kalibrowaniem stanów emocjonalnych w których jest dziewczyna, lepiej na tym wyjdziesz...

"Teraz wyobraźmy sobie sytuacje że podchodzisz do kobiety na ulicy i walisz komplement i zaraz taki pattern. Panna może być zdziwiona i patrzeć na Ciebie jak na debila. Co ona do cholery chce ? "

Nic dziwnego, ze ci NLS nie wychodziło, jesli robiłeś to w ten sposób. Wazne jest wprowadzenie tematu, który pozwoli ci zastosować pattern i wywołac w niej odpowiedni STAN EMOCJONALNY. Bo podkreslam po raz 52, patterny mowi się po to, by wywołac w niej odpowiedni stan lub proces!


"Musisz być kolesiem lepszym od niej i to ją zainteresuje"
Lepszym w czym?

"Musisz być kolesiem lepszym od niej i to ją zainteresuje. Terapeutów i NLPerów zachęcam do zajmowania się swoją dziedziną a nie nauczanie czegoś o zym tak naprawdę nie mają pojęcia. Cenie spójność i aby uczyć kogoś trzeba samemu to doskonale znać zwłaszcza na poziomie zachowań. Sądze że od Lecha można nauczyć się bardzo dużo z dziedziny psychiatri, NLP ale nie koniecznie z zakresu uwdzenia. "

Sporo kobiet by się z tobą nie zgodziło :)

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Adventurer
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 9:46 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Adventurer » ndz sty 08, 2006 1:21 pm

error
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 9:04 am przez Adventurer, łącznie zmieniany 5 razy.

Adventurer
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 9:46 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Adventurer » ndz sty 08, 2006 7:39 pm

error
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 9:05 am przez Adventurer, łącznie zmieniany 1 raz.

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » pn sty 09, 2006 12:27 pm

Niestety, nie udało mi się podczepic tego wątku do drugiego pod tym samym tytułem, dlatego wylądowałes jako jego autor. Jeśli ci to przeszkadza, mozecie z uzim przekopiować swoje posty do tego drugiego, a ja ten wykasuję.



"Lechu to że ross jest gejem nie ja stwierdzilem Tylko pewien Trener NLP który był u Bandlera."

Ross go podrywał na treningu u Bandlera? Dość dziwne i mało wiarygodne...

" Zastanawiałem się nad tym gdyż wydawało mi się to dosyć prawdopodobne. Potrzebowałem opini kogoś znającego temat. Zabawa polegała na modelowaniu, kalibrowaniu homoseksualistów i potem obserwowaniu Rossa. Ross w wielu sytuacjach zachowywał się jak gej. W sytuacjach gdzie nie było mowy o udawaniu. "

Modelowaliscie homoseksualistów? I co, dobrze wam było? ;)
Pomysl logicznie- czy facet mieszkający stale w Kalifornii (a wiadomo jaki to jest stan) ukrywałby swoje gejostwo? I to facet który juz pokazuje, że zupełnie nie dba o tradycyjne wartości i potrafi działać poza ramami tego, co jest uznawane za dopuszczalne? I mialby dodatkowo rozwijac biznes uwodzenia kobiet, mimo ze w gejach znalazłby przynajmniej tak samo atrakcyjny target? (i zapewne bogatszy). I skazywałby się na życie w celibacie, albo drżałby, że którys jego zawiedziony kochanek może zniszczyc jego reputację. Ma to według ciebie sens? Znacznie bardziej prawdopodobne jest zarzucanie mu gejostwa by podwazyc jego reputację...
Zapewne nie roztrzygniemy tego sporu, bo żaden z nas nie zobaczy jak Ross kogoś bzyka. Ty masz swoje obserwacje i zdanie tego trenera NLP (przypomnij mu przy okazji, jak czesto Bandler naśmiewał sie z czytania mowy ciała w stylu "taki a taki gest lub ułozenie ciała oznacz to i to"). Ja mam po swojej stronie logikę, opisy Straussa w których Ross uwodzi, to co widziałem na treningu u Rossa w Londynie.. a tam Ross zupełnie naturalnie gadał o swojej dziewczynie z Kenii. No i była tam tez ex- Rossa, Kim Catral, choc to zaden dowód, bo IMHO brzydka jak noc :)


"Lepszy to znaczy - koleś demonstrujący wyższą wartość, może być to wygląd, czucie się komfortowo, bycie nie potrzebującym, pewnym siebie, zabawnym."

Z tym się zgadzam i tego uczymy na NLS (z wyjatkiem wyglądu)

"Ok to Lechu czemu jak uczestnicy proszą Cię abyś wyszedł z nimi na miasto i pokazał to w praktyce bo chcą zobaczyć jak to wygląda aby się tego nauczyć to się wykręcasz?? "

To proste- po zajęciach przyjmuje klientow indywidualnych. Ta chciwośc kiedys mnie zgubi :)

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Adventurer
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 9:46 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Adventurer » pn sty 09, 2006 5:14 pm

error
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 9:05 am przez Adventurer, łącznie zmieniany 2 razy.

damian
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 13, 2004 9:43 pm
Lokalizacja: Górny Śląsk okolice Katowic
Kontaktowanie:

:)

Postautor: damian » wt sty 10, 2006 12:25 am

a ja jestem ciekawy ile prawdy jest w tym co Yebi pisze w swoich blogach ?? Czy to tez jakies tłumaczenie tylko ??
Jestem Pogo z Marsa i dzis nie smierdza mi nogi ale Ty to lepiej sprawdź !!! :) :) :)

Adventurer
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 9:46 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Adventurer » wt sty 10, 2006 8:58 am

error
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 9:05 am przez Adventurer, łącznie zmieniany 1 raz.

damian
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 13, 2004 9:43 pm
Lokalizacja: Górny Śląsk okolice Katowic
Kontaktowanie:

:)

Postautor: damian » wt sty 10, 2006 12:18 pm

Sciema Oki ale czy te przygody sa autentyczne ?? czy to mozliwe czy tylko taki wymysł ?? np jego ostania z nowo poznana laska :)
Jestem Pogo z Marsa i dzis nie smierdza mi nogi ale Ty to lepiej sprawdź !!! :) :) :)

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » śr sty 11, 2006 12:11 pm

Damian, to co pisze yebi jest prawdą. Oczywiscie yebi nie jest jego prawdziwym nazwiskiem, zmienione też są pewne szczególy pozwalające go zidentyfikować, natomiast historie ktore opisuje sa prawdziwe. Skoro człowiek używajacy tego nicka nie chce ujawnic swojej prawdziwej tożsamości, to naiwnoscią byłoby oczekiwać, że na stronie zamieści swoje prawdziwe zdjęcie, prawda?

Adventurer, masz prawo do swojego zdania. Jeśli nie podoba ci się NLS/SS, to jak najbardziej mozesz stsosowac inne techniki. W każdej dziedzinie są osoby, które sa z czegoś niezadowolone, którym się coś nie podoba. Nie masz obrazu całości, nie do ciebie dzwonią ludzie z podziekowaniami, mówiacy o tym jak bardzo NLS zmieniło ich zycie ( i to nie tylko seksualne), jak łatwo im teraz przychodzi uwodzenie kobiet. Zresztą przy twoim nastawieniu, zapewne i tak byś im nie uwierzył, nieprawdaz? Wystarczy poczytac twoje posty- w niemal KAŻDYM z nich plujesz na NLS ( i to często niezaleznie od tematu rozmowy). Zastanów się, co chcesz uzyskac pisząc na tym forum.

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Kardon
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 16, 2005 4:49 pm

Postautor: Kardon » śr sty 11, 2006 2:20 pm

Adventurer,

Piszesz "Lechu to że ross jest gejem nie ja stwierdzilem Tylko pewien Trener NLP który był u Bandlera. Zastanawiałem się nad tym gdyż wydawało mi się to dosyć prawdopodobne. Potrzebowałem opini kogoś znającego temat. Zabawa polegała na modelowaniu, kalibrowaniu homoseksualistów i potem obserwowaniu Rossa. Ross w wielu sytuacjach zachowywał się jak gej. W sytuacjach gdzie nie było mowy o udawaniu. "

Too prawie jak jedna pani powiedziala drugiej i ja to slyszalem, obciach przytaczac takie argumenty :-)

Co do gejostwa rossa , to moze byc biseksem :-) Mick Jagger jest bi i jakie panny kroi !

Ty, mam nadzieje, ze w tym modelowaniu ciot nie robiles identyfikacji w glebokim transie, bo wiesz duza czesc cech zostaje na zawsze. Tak czytalem i slyszalem. Moj kolega, ktory juz byl na NLP opowiadal, ze jedna kobieta, ktora robila DTI z z Batko , powiedziala, ze nagle zaczela sie przygladac tylkom dziewczyn, choc przedtem tego nie robila! Nie lapiesz sie na jakichs nowych ciagotkach :-)?

A ten artykul w necie to byl z Ozonu i dajcie spokoj, powolywac sie na to jako na zrodlo to tez obciach, zrsezta wierzyc we wszystko co pisza w gazetach i ksiazkach (Przeciez The Game to ksiazka, nikt nie gwarantuje ile tam jest prawdy a ile fikcji. Tez czytalem - fajna literatura, tylko zakonczenie takie hollywodzko katolickie, malo prawdopodobne)

Zreszta, jak sie wybiore teraz naa NLS, to sam sobie wyrobie zdanie. Po plytkach mam fajne rezultaty- opisywalem je w innym watku.

Adventurer
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 9:46 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Adventurer » śr sty 11, 2006 7:49 pm

error
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 9:05 am przez Adventurer, łącznie zmieniany 1 raz.

damian
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 13, 2004 9:43 pm
Lokalizacja: Górny Śląsk okolice Katowic
Kontaktowanie:

:)

Postautor: damian » śr sty 11, 2006 9:10 pm

Witam :)

Oczywiście Yebi to tylko ksywka chodzilo mi tylko jego wyczyny :)

Adventurer -- to oświec Nas i powiedz opisz po krotce co jest pawda a co nie A czy to nie dziwne ze np Lechu jest lekarzem psychiatrą i jemu kotwice działaja a innym nie ??

Pozdrawiam Damian
Jestem Pogo z Marsa i dzis nie smierdza mi nogi ale Ty to lepiej sprawdź !!! :) :) :)

damian
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 13, 2004 9:43 pm
Lokalizacja: Górny Śląsk okolice Katowic
Kontaktowanie:

:)

Postautor: damian » śr sty 11, 2006 9:29 pm

A i mam jeszcze jednp pytanie nie zwiazane z uwodzeniem Czy jest mozliwe aby przecietny czlowiek nauczyl sie czytac fotograficznie i to z duza predkością
Jestem Pogo z Marsa i dzis nie smierdza mi nogi ale Ty to lepiej sprawdź !!! :) :) :)


Wróć do „Dyskusje ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości