GŁOS

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

MrBigEntertainment
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 04, 2003 9:57 pm

GŁOS

Postautor: MrBigEntertainment » ndz paź 05, 2003 11:55 pm

Witam

Istotną kwestią w podrywaniu, uwodzeniu kobiet jest ton głosu - właśnie, jest to jeden z moich większych problemów - do tego jeszcze dochodzi podenerwowanie - chciałbym to zmienić, proszę o jakieś ćwiczenia.
Wiem, że takie ćwiczenia są, gdyż gdy słyszę takich Guru NLS jak Np. pan A. Batko, L. Dębski lub Ross - to każdy z nich ma fantastyczną barwę, ton głosu - inaczej rozmawiają z pewnością na co dzień a inaczej z atrakcyjną nieznajomą.
Jakie są na to skuteczne ćwiczenia.


Pozdrawiam

rydzu
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:04 am

Postautor: rydzu » pt paź 17, 2003 1:19 am

Witam,

Przydatne ćwiczenia głosu były na NLS zaawansowanym i są nagrane na NLS CD oraz na nagraniach z Hipnozy, poza tym jest wiele sposobów, aby nauczyć się lepiej wykorzystywać swój głos, np:

1) powtarzasz jedno zdanie (lub słowo) zmieniając poziom jednego wybranego parametru głosu, druga osoba może wskazywać Ci (na skali) wartość parametru (jaką masz użyć) i tym samym kontrolować czy robisz to dobrze.
Następnie zmienasz parametr głosu, który ćwiczysz.

2) słuchanie (użytecznych wzorów) i powtarzanie "ze słuchu" tego co oni o robią.

3) zabawa w "zgadnij kto tak mówi!" - mówisz dokładnie ten sam tekst i w taki sam sposób (jak ten kogo naśladujesz), a potem mówisz dowolny tekst tamtym głosem, a ktoś inny ma zgadnąc kto tak mówi (kogo naśladujesz)!

4) ćwiczenie, które wykonują studenci szkół aktorskich polegające na wyrażeniu 10 różnych stanów emocjonalnych przy pomocy dokładnie tego samego zdania, ktoś inny (tylko słysząc Cię) ma odgadnąc jaki stan chciałeś przekazać.

5) różnego typu ćwiczenia dla wokalistów, prezenterów/dziennikarzy radiowych i tv, aktorów


pozdrawiam i życzę miłej zabawy!
rydzu

YaPko

Postautor: YaPko » pt paź 17, 2003 5:50 pm

Polecam ćwiczenia Jonathana Altfelda - Irresistible Voice - do znalezienia...w sieci oczywiście :lol:

yebi69
Posty: 64
Rejestracja: czw paź 02, 2003 8:17 pm

Glos w hipnozie

Postautor: yebi69 » ndz paź 26, 2003 6:57 am

Wszystkie cwiczenia sa bardzo dobre. Ja mialem hujowy glos )plaski i wysoki) i na hipnozie Andrzej zrobil ze mna trans, z sugestiami do podswiadomosci na temat rozluznienia miesni gadla, lkatki piersiowej i strun glosowych oraz identyfikacje w glebokim transie na glos z kims (wybralem Barry White'a :-).

Zaraz po tym glos mi sie obnizyl i zaczal lekko wibrowac- cos niesamowitego- przez pierwszych pare dni mowilem bardzo duzo bo sprawialo mi przyjemnosc sluchanie siebie.

Na laski to zaczelo dzialac zupelnie inaczej niz przedtem. Mialem nawet puste wiadomosci na skeretarce a potem jedna laska mi sie przyznala, ze dzwonila zeby posluchac mojego glosu nagranego na sekretarce i bo ja podniecal i wystarczylo, ze slyszala "Czesc tu telefon XYZ'a nie ma mnie zpstaw wiadomosc" to robilo jej siemokro i robila sobie palcowke!

Glos jest chyba najwazniejszy i to jak brzmi i to jak go uzywasz czyli tempo, pauzy i cala reszta (jest na CD i na kursie)

Pozdrawiam

MrBigEntertainment
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 04, 2003 9:57 pm

Postautor: MrBigEntertainment » ndz paź 26, 2003 8:48 pm

w zasadzie to znam tylko to ćwiczenie z ręką na piersi i mówieniem samogłosek.

mógłbyś podać jakieś przykłady, ćwiczenia na trans, z sugestiami do podswiadomosci na temat rozluznienia miesni gadla, lkatki piersiowej i strun glosowych oraz identyfikacje w glebokim transie na glos z kims

yebi69
Posty: 64
Rejestracja: czw paź 02, 2003 8:17 pm

Glos

Postautor: yebi69 » wt paź 28, 2003 2:19 pm

To nie sa cwiczenia tylko cos co robia trenerzy Tobie na kursie, czyli hipnotyzuja zebys mial lepszy glos i sposob mowienia. Sam tego nie zrobisz.
Jesli byles na kursie to pamietaj, ze masz wstep gratis na nastepna edycje i mozesz o to poprosic. Jesli nie byles ... to na co czekasz?! Cipki czekaja na Ciebie! :-))


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości