Mam Prośbę do ternerów lub bardziej doświadczonych

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

Aszyn

Mam Prośbę do ternerów lub bardziej doświadczonych

Postautor: Aszyn » pn sty 31, 2005 9:37 pm

Umknęła mi jedna rzecz i nie za bardzo rozumie pewną technikę która była na warsztatach.
A mianowicie chodzi mi o…
Taką rzecz !
Włożenie do głowy laski obrazu, wyobrażenia że ona robi ze mną różne rzeczy w przyszłości i przeniesienie tego w teraźniejszość teraz.
Coś takiego…
Nie wiem czy starczy ci na tyle wyobraźni żeby sobie wyobrazić siebie. Jak kochasz się z mężczyzną , jak pieści twoje ciało w ten najprzyjemniejszy sposób dla ciebie i jak widzisz swoja zadowoloną twarz, przepełnioną rozkoszą jak słyszysz dźwięki które rozpalają coraz to bardziej twoje podniecenie i możesz nagle przypomnieć sobie jak to było kiedy jeszcze siedziałaś w barze i miałaś różne myśli na temat tego co ma się wydarzyć i jak jeszcze nie do końca byłaś pewna gdzie wygodniej było by udać się z nim do siebie czy iść do niego.

To taki mały przykład.
A dokładnie chodzi mi jak używać czasów. W jakiej kolejności.
Pierwszy czas jako w przyszłości co ona mogła by robić. Czy jako teraz że to robi.
A na końcu żeby stwierdziła że to jest jej pomysł co chce ze mną robić.
Jaka jest tego kolejność ?
W których miejscach mają być te przesunięcia w czasie tych obrazów?
Bardzo proszę o wytłumaczenie mi tego. Może któryś z trenerów by mi pomógł !
Lub jakiś bardziej doświadczony brat !
Z jakimiś przykładami jak takie zdania tworzyć i jaka jest ich kolejność ?

Pozdrawiam

iad1
Posty: 60
Rejestracja: wt paź 14, 2003 5:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: iad1 » pn sty 31, 2005 11:14 pm

Witaj Bracie!

Dobrze kombinujesz! Jest to tzw. pseudoorientacja w czasie (choć w oryginale nazywa się time-distortion, co może bardziej oddaje ducha). Najpierw przenosisz do przyszłości sprawiając, że przyszłość staje się teraźniejszością, a potem z punktu przeniesionej teraźnieszości patrzysz w obecną teraźniejszość, która staje się przeszłością.

Właściwie można powiedzieć, że pseudoorientujesz umysł dwukrotnie.

Cały trik robisz po to, by sprawić, że coś stanie się przeszłością, której nie można zmienić, bo już się wydarzyła i ona tak o tym myśli, jakby to już się wydarzyło.

Pozdr. Iad

Aszyn

Postautor: Aszyn » wt lut 01, 2005 7:40 pm

Dzięki bracie pomogłeś bardzo !

Czyli już wiem. Najpierw opisać obraz co mogło by się zdarzyć W przyszłości. Jak byto było gdybyś wyobraziła sobie… i opisać wizje wyobrażenie.
A czy konieczne jest dodawanie wyrazu (TERAZ) I czy ten wyraz ma jakieś szczególne znaczenie ?
W stylu… JAKBY TO BYŁO GDYBYŚ WYOBRAZIŁA SOBIE TERAZ.
JAKBY TO BYŁO GDYBYŚ WYOBRAZIŁA SOBIE SIEBIE TERAZ.
Czy jest konieczne dodawanie zdania :
I widzisz swoją zadowoloną twarz przepełnioną rozkoszą.
I czy te zdanie ma jakieś szczególne znaczenie ?

I jeszcze taka sprawa… ostateczne przeniesienie w przeszłość.
W stylu… JAK TO BYŁO KIEDY JESZCZE SIEDZIAŁAŚ W BARZE.

LUB :

PAMIĘTAJĄĆ DZISIEJSZY DZIEŃ KIEDY WYDAWAŁO CI SIĘ TO TOTALNIE NIE MOŻLIWE.

LUB :

A PATRZĄC W STECZ MYŚLISZ ŻE TO NIE MOŻLIWE. NA TEMAT TEGO CO MA SIĘ WYDARZYĆ.
Czy Można by było zastosować zamiast :
NA TEMAT TEGO CO MA SIĘ WYDARZYĆ.
Zastosować : NA TEMAT TEGO CO MOŻE SIĘ WYDAŻYĆ.

I czy ma to jakieś szczególne znaczenie który zwrot zastosuje ? Ma się wydarzyć / Może się wydarzyć ?

PRZYKŁAD :
Wiesz co… ciekaw jestem czy starczy ci w ogóle wyobraźni żeby wyobrazić sobie JAKBY TO BYŁO GDYBYŚ WYOBRAZIŁA SOBIE TERAZ. Jak kochasz się z facetem, jak pieści twoje ciało w taki sposób jaki najbardziej lubisz. I stwierdzasz że dotyk dłoni tego faceta sprawia ci z każdą chwilą coraz to głębsze doznania. I uświadamiasz sobie że ten facet potrafi tak cię rozpalić że tracisz kontrole nad sobą. I widzisz swoją zadowoloną twarz, przepełnioną rozkoszą. I możesz nagle przypomnieć sobie JAK TO BYŁO KIEDY JESZCZE SIEDZIAŁAŚ W BARZE i miałaś różne myśli na temat tego co ma się wydarzyć i jak jeszcze nie do końca byłaś pewna gdzie wygodniej było by udać się z nim do siebie czy iść do niego.

Bardzo byłbym wdzięczny za ostateczną poradę.

Pozdro wszystkim
Aszyn

iad1
Posty: 60
Rejestracja: wt paź 14, 2003 5:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: iad1 » śr lut 02, 2005 12:15 am

Przesuwając zdarzenie do przyszłości musisz jakoś ten punkt określić np: za kilka dni, w przyszłym tygodniu, na najbliższych wakacjach - żeby mózg mógł się zakotwiczyć w przyszłości. Można też mówić jak trenerzy czasem mówią: za jakiś czas od dziś... Ważne, żeby w sposób w miarę jednoznaczny pokazać jakiś punkt odniesienia w przyszłości.

Słowo "teraz" jest ważne, kiedy chcesz zwrócić uwagę jej z punktu w przyszłości na to co działo się teraz w taki sposób, jakby to było przeszłością. ... pamietając ten moment teraz kiedy się wahałaś... Albo dowolny inny moment z sytuacji, którą chcesz obejść. Bo być może wahała się kiedyś wcześniej i chcesz wrócić do tej sytuacji, to mówisz: Wyobraź sobie swoją zadowoloną i uśmiechniętą twarz - za kilka tygodni od dziś, kiedy to leżysz w łóżku obok mężczyzny, z którym dopiero co przeżyłaś fantastyczny i cudowny seks, pamiętając jednocześnie ten moment w zeszłym tygodniu, kiedy go poznałaś i miałaś obawy, co do seksu z dopiero co poznanym mężczyzną.

Mam nadzieję, ze trochę pomogłem :)

Pozdrawiam iad


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości