Psycholożki

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

MaxNowicki
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 02, 2008 1:19 pm
Lokalizacja: Wa-fka

Psycholożki

Postautor: MaxNowicki » wt lip 14, 2009 6:58 pm

Z doświadczenia wiem, że kobiety po psychologii - takie: "wiem-wszystko o manipulacji" są tak samo podatne na uwodzenie jak każde inne - a nawet bardziej bo łatwiej zejść z nimi na temat relacji międzyludzkich. Nota bene moja obecna partnerka jest psychoterapeutką. :)

Poniżej opisuje sytuację kiedy psycholożka jest "tą drugą" w zestawie dwójkowym - masakra

Ale znalazłem się dziś w dziwnej sytuacji. Wsiadam do pociągu - tłok jak diabli bo wakację, więc idę do Warsa, kupuję herbatę i ... zauważam że przy dużym stole który zajmuje siedzi 10/10 i jakaś starsza pani - obie czytają książki. Otwarcie poszło gładko (czy są rodziną - nie były). Starsza czytała coś o samorozwoju i spełnianiu swoich pragnień wg hinduizmu. :D to zacząłem temat. 10/10 dostała kilka negów, zaintrygowało ją, gadam ze starszą w końcu stwierdziłem, że pora budować raport z "10".

I tu zaczeły się schody. Bo starsza była coachem po psych. nastawionej na proces i Gestalcie - wyjadaczka. I chciała mieć moją uwagę i sobie pogadać.

'10' była cicha i raczej introwertyczna. Tyle, że nie mogłem jej prowadzić, bo druga gadała.

Psychobaba trywializowała lub demaskowała każdy mój ruch względem "10"
Młoda "10" czytała Władcę Pierścieni
-> zapodałem: "Wiesz dziwię się, że nie czytasz tego w swoim ojczystym języku ..."
->"10": ???
-> "i nie chodzi mi o angielski..." (miała torebkę z flagą UK)
->"10":????(zaskok :))
->"tylko o elficki - bo jesteś elfem - prawda?"
->"10" lekko zmieszana potem rozpromieniona.

Psycholożka zaczeła nawijać "dziesiątce" jaka ta jest piękna faktycznie, jak elf. Ale nie szkodzi. Potem szło gorzej. Raport był dobry ale nie mogłem wyizolować "10" - bo tłum w pociągu nie pozwalał się ruszyć, a starsza gadała o swoich dzieciach, psie, kocie itp. Gadała bez przerwy żeby nie dopuścić nas do głosu. Kolejny komplement o pierścionku - Starsza do '10': "on próbuje zdobyć u Ciebie punkty". I podobnie kilka razy.
Stworzyłem dowód towarzyski - dołączyły się koleżanki 'dziesiątki' które miały miejsce w przedziale. Psychobaba o mnie: o jak się ożywił [na widok ładnych dziewczyn].
Gdyby koleżanki zostały pewnie byśmy wyautowali psychobabę. Ale było ciasno i wróciły do przedziału.

Raport z dziewczyną, która dostaje "komentarz sportowy"(trafny) do tego jak jest uwodzona trudno utrzymać, ale dawałem radę. Ale kiedy przyszło do wysiadania powiedziałem sobie "Nie, nie wyciągne od '10' telefonu bo psychobaba mnie zajebie tym gadaniem". '10 sobie poszła' a psychobaba do mnie złośliwie: "I nie dostałeś numeru telefonu"
-"Bo nie prosiłem " :evil: :evil:
-"Trzeba było poprosić, może byś dostał" - powiedziała Psychobaba. Pewnie miała rację.

Podsumowując:
szukam rozwiązania problemu: jak zneutralizować taką Psychobabe.
Próbowałem wszystkiego-kopuły i wyszarzenia. Mam nawyk że starszym się nie przerywa - może powinienem po prostu chamsko ją zgasić, ale nie wiedziałem czy nie zrobi to złego wrażenia na młodej. Na pewno powinienem zmienić zestaw zamiast marnować czas, ale w zatłoczonym pociągu nie było takiej możliwości.

---
MadMax[/b]

Awatar użytkownika
tupak
Posty: 198
Rejestracja: wt paź 07, 2003 5:16 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: Psycholożki

Postautor: tupak » śr lip 15, 2009 8:25 am

MaxNowicki pisze:Raport z dziewczyną, która dostaje "komentarz sportowy"(trafny) do tego jak jest uwodzona trudno utrzymać, ale dawałem radę. Ale kiedy przyszło do wysiadania powiedziałem sobie "Nie, nie wyciągne od '10' telefonu bo psychobaba mnie zajebie tym gadaniem". '10 sobie poszła' a psychobaba do mnie złośliwie: "I nie dostałeś numeru telefonu"
-"Bo nie prosiłem " :evil: :evil:
-"Trzeba było poprosić, może byś dostał" - powiedziała Psychobaba. Pewnie miała rację.


Miała rację, a Ty kombinowałeś jak koń pod górę, zamiast zająć się rozmową z zainteresowaniem, a w międzyczasie dołączyć 10 do tej rozmowy.
Czy korzystasz w pełni z tego, że urodziłeś się mężczyzną?
http://BallsRevolution.pl

admin
Wielki Brat
Posty: 70
Rejestracja: wt wrz 30, 2003 9:24 pm

Postautor: admin » ndz sie 16, 2009 11:39 pm

Ok, ciekawa sytuacja :-)
Zgadzam sie z T. baba mialtroche racji, ale miales pare ruchow:

1. Zgasic babe np "ciekawe, jako psycholog, co sadzisz o tym, ze nie dopuszczasz mnie do glosu i monopolizujesz rozmowe? Jestes zla, ze tak naprawde nie chodzi mi nawiazanie znajomosci z Toba, tylko z nia? Obawiasz sie, ze jak ona zacznie ze mna rozmawiac to przestaniemy poswiecac Ci uwage?

Przenosisz to na metapoziom, uzywasz jej modelu swiata, jej jezyka i nazywasz jej intencje po imieniu. To by bylo z grubej rury,ale nie po chamsku.

2. Jesli sie zamknie to ciagniesz dalej, np. "Moja siostra mi mowila, ze gdy czasem znajduje sie w sytuacji, w ktorej miedzy innymi osobami w jej towarzystwie zaczyna cos iskrzyc, to czuje sie zla, ze to nie jej sie przydaza :-)

3. Gdyby udalo Ci sie zaczac z nia rozmawiac, np pytajac "sluchaj, jestes osoba wyksztalcona w psychologii, znasz sie na ludiach, to czy moge Cie o cos zapytac? Na czym to polega, ze czasem juz po chwili miedzy ludzmi, ktory prawi esie nie znaja cos zaczyna iskrzyc, wiesz jak to jest (tu zaczynasz mowiec do tej 10/10 ) gdy rozmawiasz z kims, sluchasz jego glosu i czujesz sie jakbys cie sie znali od dawna, jakby cos was laczylo albo przyciagalo do siebie, (wracasz do rozmowy z baba) czy jest jakies wyjasnienie tego (tu walisz jakis bzdet zeby sie mogal wykazac. np. cz znali sie z poprzedniego wcielenia albo cos w tym rodzaju?)

4. Jesli nie spasuje, tylko skomentuje to co robisz (moze wychwycic) to mowisz do tej drugiej " No nie pozwoli nam poflirtowac tutaj, daj mi swoj numer to zadzwonie jak dojedziemy :-)

Zadne z tych wyjsc nie jest chamskie, nie gwalcisz wpojonego Ci szacunku dla starszych :-), a cos ugrywasz, moze tylko troche cwiczen w warunkac bojowych, a moze wiecej :-)


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości