Przejście z dowolnego tematu na interesujący temat

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mirekski
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 02, 2003 9:50 pm
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Przejście z dowolnego tematu na interesujący temat

Postautor: Mirekski » sob paź 04, 2003 8:22 pm

Mam pewien problem z przechodzeniem na temat interesujący. Zdarza się, ze dziewczyna zauważa, że coś kombinuję. Kiedy przechodzę na interesujący temat czasami się zaganiam w jakiś ślepy róg. Np. mówię jej - Czy wiesz jak to jest kiedy spotykasz mężczynę i czujesz, że to jest ten jedyny mężczyzna, który jest w stanie zaspokoić Twoje wszystkie potrzeby - i w tym momencie urywa mi się i dalej stop nie wiem co mówić, tak jakbym nie potrafił tego zakończyć. Ona mówi - nie wiem a Ty wiesz? Dalej mówię - myślę, że to jest tak jak wtedy kiedy spotykasz swoją ukochaną osobę - i zdarza się, że w tym momencie nie potrafię dalej rozwijać tematu. Jakby czegoś mi brakowało. Chyba muszę dużo ćwiczyć tak jak Lechu mówił najpierw sam na sam z sobą a potem dopiero z laską. Albo nie mam mocnej postawy tak bym mógł mówić w sposób bardzo pewny. No cóż ćwiczyć trzeba.

Pozdrawiam Mirek

rydzu
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:04 am

Postautor: rydzu » pn paź 06, 2003 7:33 am

A pamiętasz ćwiczenie z projektowaniem sobie stanu? Zrób je sobie ustalając maksymalny poziom stanu lekkości i płynności w mówieniu! A swoją drogą możesz ćwiczyć umiejętność zmiany tamatu, np. tak jak to robił Lechu, skacząc po kanałach radia lub tv - słyszysz o czym mówią i zmieniasz temat na użyteczny - poczym przechodzisz na stepny kanał,itd! Poza tym tak jak się ćwiczy np. rozpoczęcia możesz poćwiczyć puentowanie dowolnie rozpoczętego tekstu!

pozdrawiam
rydzu

Awatar użytkownika
Mirekski
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 02, 2003 9:50 pm
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Postautor: Mirekski » czw lis 06, 2003 12:48 am

Nie pamiętam tego ćwiczenia z projektowaniem sobie stanu lekkości itd... W związku z czym mam serdeczną prośbę do Ciebie Rydzu przyślij mi opis tego ćwiczenia.

Pozdrawiam Mirek

Jup
Posty: 49
Rejestracja: sob gru 27, 2003 9:07 pm

Postautor: Jup » sob sty 31, 2004 6:53 pm

A moze tak nie przeslij tylko napisz tutaj??


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości