Submodalności a kolejność wyrazów

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mirekski
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 02, 2003 9:50 pm
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Submodalności a kolejność wyrazów

Postautor: Mirekski » śr kwie 07, 2004 2:34 am

Nie tak dawno miałem pewne spostrzeżenie. Zaraz po przebudzeniu, kiedy jeszcze czułem się wspaniale wypoczęty zaczęły momentalnie napływać dręczące mnie myśli o różnych problemach. Zdążyłem zauważyć jak złoty lśniący obraz, który ujrzałem odrazu po przebudzeniu kiedy czułem się jeszcze jak w raju, przesuwa się w kierunku ciemnego, mrocznego obrazu i w tym momencie mój stan samopoczucia momentalnie zaczął się pogarszać. Zaczęły dręczyć mnie różne nieciekawe myśli na temat nierozwiązanych jeszcze problemów. Pozwoliłem sobie na spontaniczność w tym momencie. Obserwowałem co się dzieje z obrazami i zastanawiałem się dlaczego one same się przesuwaja. Trochę nawet byłem zdenerwowany na to co się dzieje z tymi obrazami. Zaraz potem to zmieniłem i było już wszystko dobrze. Może to nie jest zbytnio związane z tematem NLS-u lecz skojarzyło mi się to podczas mówienia paternów. Chodzi mi tu o kolejność używanych słów w paternach i czy pojedyńcze słowa mogą być takimi nie uświadamianymi obrazami, które się przesuwają podczas mówienia zdań. W związku z czym mam pytanie do trenerów. Jak powiem dziewczynie w ten sposób np: "Myślę, że nie ze mną spędzisz naj bardziej upojną noc w swoim życiu, o jakiej zawsze marzyłaś." To czy nie będzie to coś takiego, że w tym momencie obraz mnie przechodzi w obraz upojnej nocy a jak powiem "Myślę, że nie spędzisz najbardziej upojną noc w swoim życiu ze mną" to czy to nie będzie tak, że obraz upojnej nocy przechodzi w obraz mnie? Jeszcze tego nie testowałem, zastanawiam się czy może to mieć jakiekolwiek znaczenie i kiedy wypowiadam słowa to jak się ma to do obrazów. Bo nie wszystkie obrazy uświadamiam sobie.

Pozdrawiam - Mirek

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » pn kwie 12, 2004 1:42 pm

Kolejność słów ma znaczenie, ale niekoniecznie takie jak sądzisz.
Zdanie: "Myślę, że nie ze mną spędzisz naj bardziej upojną noc w swoim życiu, o jakiej zawsze marzyłaś." zawiera presupozycję, że najbardziej upojną noc w życi spędzi z kimś innym, a nie z tobą.

Pamietaj , że negację stosuje się z poleceniami, nie ze stwierdzeniami!

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Awatar użytkownika
Mirekski
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 02, 2003 9:50 pm
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Postautor: Mirekski » wt kwie 13, 2004 1:21 am

Dzięki Lechu


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości