a jak wy cwiczycie "spojrzenie sowy"?

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

waćpan
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 21, 2004 2:50 am
Lokalizacja: Piaseczno
Kontaktowanie:

Postautor: waćpan » sob kwie 10, 2004 10:37 am

No właśnie nie wiem nigdy czy dobrze spojrzałęm, bo w końcu czasami jak się zogniskuje wzrok dalej to wcale się źrenice nie powiekszają, pytanie do trenerów kiedy używać oczu Sowy, by była pewność, że tęczówka sie powiększa. W lato na słońcu nie jest to pewnie możliwe...

pozdrowionka!
"Ależ skąd! Nie lubię poznawać nowych, interesujących osób. Proszę nawet o tym nie myśleć!"

Awatar użytkownika
Siurnięty Krulik :)
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 16, 2004 3:09 am
Lokalizacja: krakufff :D
Kontaktowanie:

Postautor: Siurnięty Krulik :) » ndz kwie 11, 2004 3:31 pm

Włąsnie odnosnie „oczu sowy”
I fotograficznego czytania  coś mi się przypomniało….
otóż pokazywał mi ktos kiedyś takie 2 kropki… i jak z tego korzystać :)
Jedna jest czerwona druga niebieska obydwie o średnicy 3cm umieszczone w odległości około 1-2 cm od siebie :D
Jak to się robi:
Patrzysz się w ściane… tak co najmniej 4-5 metrów…. I masz przygotowaną w ręce karteczke z tymi kropkami… wtedy dalej patrząc się na ściane wystawiasz sobie na odległości ręki tą karteczke… na początku zauważycie rozmycie labo 4 kropki… wtedy z wszystkich sił postarajcie się zrobić z nich tylko trzy :) z lewej i prawej będą te stare… autentyczne.. a pośrodku ta nowa… na początku bywa tak ze nie jest kołem… wtedy róbcie wszystko żeby się dokładnie pokryły… i zobaczycie dokładnie 3 koła :D <dlatego polecam wydrukować będzie wygodniej i dokładniej>
I efekt oczu gotowy :)
A tu dalsza część jeśli komuś chodzi o czytanie :)
Wtedy przerzucasz wzrok na książkę i patrzysz się tym samym wzrokiem na rozłożone kartki :)
Na początek polecam książki o małym formacie… potem wieksze i wieksze….
Acha patrząc na książkę….. patrząc się na jaki kolwiek szczegół jest bezsensu…
Patrz się na wszystkie 4 rogi na raz!! Tak żebyś świadomie nie mógł nic albo prafie nic odczytać :)
Mi się często zdaża że wtedy dookoła kiążki i na jej środku widze taka aureole…
….takie światło :)
jak już zrobiłeś do tej pory.. i wszystko jest mniej wiecej tak jak napisałem to przerzucasz kartki,dość szybko :) i cały czas patrzysz na 4 rogi! :)
podobno do nauki języków jest dobre :) jakaś osoba mi opowiadała że tak robiłą codziennie z słownikami i kiążkami po francusku…. A potem nawet nie wiedziała skad taki potok słówek w jej głowie!! Jak była za granicą :D musze kiedyś to wytrwalej popróbować…
jeszcze niektórzy tak kartkując książkę pojawiają się różne uczucia czy wyobrażenia…
ktoś kto nie wiedział nic o książce czuje czy jest smutna czy wesoła… ja tak kiedyś miałem… ……….to było dawno i nie wiem czy to nie przypadek :) bo raz mi się tak zdarzyło :)

acha jak jeszcze komus by się nudziło naprzykład na wykładach czy w pracy…
to możecie rozłożyć sobie białą najlepiej czysto biała kartke przed sobą… :)
i wtedy jakieś 5-8cm nak kartką złączyć wskazujące palce opuszkami… .
i próbować patrzeć się w ten „sowi” sposób :D
u mnie tak jest ze nawet często się zaświecą… wtedy je rozłączam i widze jak między nimi jest jeszcze taka świecąca aureolka :D fajne złudzenie :) a pyzatym zawsze to Praktyka!! :D
„niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego???
Ja marze o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie dlaczego nie?” :)

taopai
Posty: 111
Rejestracja: pn sty 05, 2004 3:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: taopai » pn maja 10, 2004 10:44 pm

zeby nie rozpoczynac nowego watku, pisze tu...

mam kilka nowych watpliwosci a propos 'SS' - kiedy lepiej je stosowac? czy na samym poczatku, jeszcze przed budowaniem raportu? czy lepiej juz przy dobrym raporcie i kiedy rozszerze zrenice (w tym momencie ona tez) i mocniej to poczuje...

i jeszcze jedno. jest jakas technika, zeby trzymac waskie spojowki (patrzenie w slonce i inne zrodla swiatla odpada :) )? czy poczatkowa srednica zrenic znaczy tyle co nic i wystarczy nawet lekko ja powiekszyc zeby uzyskac pozadany efekt?

ogolnie jeszcze slabo mi wychodzi, stad te pytania...

Total
Posty: 91
Rejestracja: pt sty 09, 2004 4:01 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz, Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Total » wt maja 25, 2004 1:47 pm

Ostatnio wracam z klubu i widze fajna laske z ekipa ktora to jeszcze przed nls znalem (spieszylo mi sie wiec nie bylo czasu na zatrzymanie) i przez przypadek zauwazylem ze ma spuchniete oczy przyjrzalem* sie jej w biegu i zauwazylem ze to makijaz :P
(*tak zwyczajnie )

Efekt: Odwrucila sie gdy mnie minela

Jestem ciekaw czy taki sam efekt mozna uzyskac tylko patrzac sie jakby bylo na jej oczach cos niezwyklego.

Aszyn

Masz dobry wzrok ? To każda dupa pujdzie z tobą na bok.

Postautor: Aszyn » pt paź 29, 2004 10:59 pm

mcjackal pisze:hmm ... nie masz w domu lusterka ??


W oczach tkwi wielka siła, jeśli tylko potrafimy ją uruchomić i korzystać z niej, wówczas można mieć z niej ogromny pożytek. Przez oczy można wysyłać do ludzi promieniowanie związane z dominującymi w umyśle myślami, emocjami, nastrojami. Czasem wręcz mówi się o złym oku czy djabelskim wzroku. W związku z tym wzrok trzeba ćwiczyć. Rozbiegane i nerwowe spojrzenie rozprasza siłę wzroku i energię wysyłaną z niego. więc nie wywiera na otoczeniu większego wrażenia. Oczy spokojne i skoncentrowane wywierają magnetyczny i ściągający wpływ na ludzi i słuchaczy.
Wzrok magnetyczny można wyćwiczyć w sposób:
Namalować na kawałku białego brystolu czarne koło wielkości dwuzłotówki . Wypełnić je całe czarnym tuszem pozostawiając w środku białą kropkę średnicy 1mm. Powiesić rysunek na wysokości głowy (na ścianie lub szafie). Wpatrywać się w środek kółka z odległości 2 metrów. Unikać mrugania oczami, ruchów głową czy mięśni twarzy. Przez 3 minuty oczy muszą być skierowane na kółko. I zauważyć że prócz kółka i ciebie już teraz nic nie istnieje. Nie poddawać się łzawieniu i nie niepokoić się nim. Po ćwiczeniu zanurzyć twarz w ciepłej wodzie i otwierając oczy obracać nimi we wszystkich kierunkach. Po chwili podnieść głowę, by nabrać powietrza. Powtórzyć ten zabieg 6 razy. Po kąpieli osuszyć oczy i jakiś czas pozostać w zamkniętym i wolnym od przeciągów pokoju. Po pewnym czasie oczy wzmocnią się przez ćwiczenie i kąpiele. Po kilku tygodniach można zmodyfikować ćwiczenie z kółkiem, przy czym zmniejszyć kółko o ok. pół centymetra. Można je urozmaicić tak, że nawet podczas dnia, przerywając jakąś pracę koncentrować się na jakimś znacznie wyróżniającym się punkcie i wpatrywać się weń nie mrugając oczami.
Dobre wytrenowane oczy wytrzymują 40 minut bez mrugania i łzawienia.
Z palcem w dupie !

Awatar użytkownika
tupak
Posty: 198
Rejestracja: wt paź 07, 2003 5:16 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: Masz dobry wzrok ? To każda dupa pujdzie z tobą na bok.

Postautor: tupak » sob paź 30, 2004 7:02 pm

xxx
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 10:00 am przez tupak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy korzystasz w pełni z tego, że urodziłeś się mężczyzną?
http://BallsRevolution.pl

Aszyn

Re: Masz dobry wzrok ? To każda dupa pujdzie z tobą na bok.

Postautor: Aszyn » sob paź 30, 2004 8:06 pm

tupak pisze:
Aszyn pisze:Z palcem w dupie !


Ja tam bym wolal w momencie magnetyzowania spojrzeniem trzymac palec w innym miejscu. Bardziej do tego predestynowanym.
:D


Masz racje !
Palcem można robić dużo ciekawszych rzeczy……….
Ja dawniej palcem zabierałem ludziom trochę (Subtle Energy )
Ha Ha Ha………..

Duch buja, gdzie chce.
Nie otchłań dzieli, lecz różnica poziomu.

Mariusz
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 20, 2003 9:39 pm
Lokalizacja: Koszalin

Postautor: Mariusz » ndz gru 05, 2004 11:20 pm

Jak stosuje spojrzenie sowy mam problem z logicznym mysleniem, bardzo ciezko jest mi powiedziec cos sensownego, poza krotkimi zdaniami. :( Czy da rade temu jakos zaradzic? Po za tym dziala calkiem ok. Ostatnio przydazyla mi sie zabawna historia zalozylem sie z kolezanka o 2 piwa ktore oczywiscie wygralem 8) tyle ze to bylo w maju - dlugo sie wymigiwala ze splata az zapomnialem o tym fakcie. Tydzien temu postanowilem zastosowac na niej spojrzenie tak dla jaj 8O :twisted: efekt byl taki iz zadzwonila do mnie na drugi dzien i pyta sie jakie chce piwa 8). Jak oddawala piwko dziwnie sie zachowywala calkowicie wymigala sie od spojrzenia na mnie a oto co powiedziala "To ote piwka Ci chodzilo co? Mam nadzieje iz juz nie bedziesz na mnie patrzal w ten sposob" spytalem czemu - odp"Moj uklad nerwowy przestaje istniec"
Unika mnie teraz jak ognia :lol:
Psychike kobiety mozna rozgryzc, ale po co brac skoro mozna dostac:)

Aszyn

Postautor: Aszyn » ndz gru 05, 2004 11:58 pm

Toś jej pokazał bracie spojrzenie olbrzyma 8O oczy które żądzą …. Ha Ha Ha.
Rób te oczy częściej a logiczne myślenie wróci. Twój mózg przekona się że to musi iść w parze z tekstami.

Awatar użytkownika
wibruch
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 09, 2004 10:25 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: wibruch » pn gru 06, 2004 12:12 am

Nie tylko patrząć za obiekt można wyćwiczyć sobie wzrok sowy, ja opracowałem swoja technikę , znacznie łatwiejsza a bardziej skuteczna...
Jaka jest różnica miedzy tym o czym starasz się nie myśleć a tym co chciałbyś pomyśleć ?

carpe diem & memento mori

Dzień w którym masz siłe zrobić sobie kolacje to dzień STRACONY ... ;)

taopai
Posty: 111
Rejestracja: pn sty 05, 2004 3:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: taopai » pn gru 06, 2004 10:09 am

wibruch pisze:Nie tylko patrząć za obiekt można wyćwiczyć sobie wzrok sowy, ja opracowałem swoja technikę , znacznie łatwiejsza a bardziej skuteczna...

no to kurde, stary, podziel sie, a nie tylko przechwalaj. chyba, ze po prostu chciales zabrac cukierka :) pozdro, tao

Awatar użytkownika
wibruch
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 09, 2004 10:25 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: wibruch » pn gru 06, 2004 5:06 pm

Brawo !
Rozszyfrowałeś mnie :P

Ale przejdzmy do rzeczy :)

Ja by powiększyć sobie źrenice robie coś w rodzaju poszerzania powiek tak jak bym je chciał podniećś wyżej niż one same normalnie zwyczajnie :D sobie wiszą :)

I TO DZIAŁA :P

Pozdro !

Wibruch.
Jaka jest różnica miedzy tym o czym starasz się nie myśleć a tym co chciałbyś pomyśleć ?



carpe diem & memento mori



Dzień w którym masz siłe zrobić sobie kolacje to dzień STRACONY ... ;)

Awatar użytkownika
BUHAJ
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 1:56 pm
Lokalizacja: rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: BUHAJ » pn gru 06, 2004 5:46 pm

Jak rozszezac powieki , nie kminie :?

moze chodzi ci o to ze jak podnosimy powieki bardzo rozszezajac je to wpada nam do oczek wiecej swiatla i dzieki temu zrenice robia sie wieksze tylko czy to nie jest niebezpieczne dla zdrowia :P :P , nie wiem

pokazesz mi to we wtorek :)

pozdro :wink:
http://buhaj.blog.onet.pl/

"The force strong with me"

taopai
Posty: 111
Rejestracja: pn sty 05, 2004 3:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: taopai » pn gru 06, 2004 6:43 pm

kazda rada jest dobra. a spojrzenie chyba mi nie wychodzi - w sobote uslyszalem od panny, ze mialem 'oczy zboja' :lol:

pozwolcie, ze skonfrontuje swoja wiedze na ten temat z wasza, bo moze na kursie zle sluchalem. ja oczy robie tak: pochylam glowe lekko do przodu, rozluzniam powieki zeby sie odrobinke przymruzyly, 'celuje' wzrokiem miedzy oczy i patrze 'przez nia za nia'. co wy na to?

pozdro

Awatar użytkownika
wibruch
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 09, 2004 10:25 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: wibruch » pn gru 06, 2004 9:00 pm

Kombinujesz jak koń pod góre :lol:

Robiąc tak skupiasz sie na tym by patrzeć za nią, zresztą sam wiesz.
Jednak gdy stwierdzisz że moja technika która przedstawiłem wyżej, jest lepsza i robiąc ją nie skupiasz sie tak bardzo jak w swojej, spróbuj a przekonasz się chyba że nie będziesz starał się tego zrobić zaraz po tym jak przeczytasz mój text hmmm ? :wink:

Pamietaj powieki do góry 8O

Pozdro !

Wibruch.
Jaka jest różnica miedzy tym o czym starasz się nie myśleć a tym co chciałbyś pomyśleć ?



carpe diem & memento mori



Dzień w którym masz siłe zrobić sobie kolacje to dzień STRACONY ... ;)


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości