Mam problem z dysocjacją.

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

Grzes
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 07, 2003 6:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Mam problem z dysocjacją.

Postautor: Grzes » czw kwie 01, 2004 3:34 pm

Cześć.
Mam taki problem, że nie potrafię sobie wyobrażać różnych obrazów w dysocjacji, tzn. jeżeli mam wyobrazić sobie obraz w formie zdjęcia, to jest on rozmyty pełen półcieni i po prostu czuje, że to nie to.
Tak samo obraz w kinie, też nie potrafię sobie dokładnie i ze szczegułami wyobrazić obrazu na ekranie, natomiast bardzo dobrze potrafię tworzyć obrazy w asocjacji, czyli umiem stworzyć sobie w głowie scenkę, tak jakbym był jednym z uczestników danej sytuacji. Wtedy mam pełny luz, wszystkie submodalności, potrafię nawet wyobrazić sobie, np. to uczucie np. wciskania w fotel, kiedy samochód przyspiesza. W ogóle ful wypas.
No i np. jak na szkoleniu Paweł pokazywał tę technikę, w której przybija się obraz z nowymi submodalnościami zamiast tego starego, to dla mnie to słabo działało, bo niby jak mam nałożyć na siebie dwie sceny, w których ja patrzę na wszystko swoimi oczami, w których jestem uczestnikiem. Może ktoś mi podpowie, jak to zrobić?
Pozdrawiam, Grześ.

Total
Posty: 91
Rejestracja: pt sty 09, 2004 4:01 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz, Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Total » pt kwie 02, 2004 9:03 am

Witaj,
Jeżeli chodzi o dobrą radę z mojej strony to:
musisz poznać jaki masz system reprezentacji- system prowadzący.

1)Czy jesteś wzrokowcem

2)Czy bardziej zwracasz uwage na to jakie uczucia wywołuje w tobie każda sytułacja.

3)Czy szczególną uwagę zwracasz na dźwieki które cie otaczają.

Do każdego z tych typów są odpowiednie pytania które pomogą tobie stworzyć barwniejszą wizję czy fantazje...

Znajdziesz je zapewne w wiekszości książek o NLP.


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości