Całokształt

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

Donato
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 04, 2003 2:35 pm

Całokształt

Postautor: Donato » ndz lis 02, 2003 10:21 am

Proszę o pomoc. Mam narazie mizerne efekty jeżeli chodzi o NLS. Uczę się z płyt i podejrzewam że to wina głosu. Proszę mi powiedzieć jak ważny jest głos? Czy to oznacza że jak nie mam odpowiedniego głosu to niczego nie osiągnę??? Poza tym nie mogę się doczekać płyty na postawę. Co mam dalej robić ??? To dla mnie problem bo z tego wynika że bez poprawy postawy i zmiany głosu to mogę sobie te płyty odłożyć na półki. Fakt że ćwiczę dalej ale jak rozmawiam z innymi którzy to robią to mam wrażenie że to dla mnie nie do osiągnięcia...

HUBERT
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2003 8:19 am

Postautor: HUBERT » ndz lis 02, 2003 8:49 pm

Cześć,
Znam gościa który się jąka, nigdy nie słyszało NLSie, na jednak naprawdę atrakcyjną babkę.
Dla większośći dziewczyn najważniejszą cechą którą cenią w osobach które poznały jest szczerość. możesz na początku, po komplemencie powiedzieć:W niektórych sytuacjach jestem trochę niesmiały, ale jak Cię zobaczyłem to od razu wiedziałem ze muszę podejść...
Ostatnio zauważyłem ze laska która na czacie dyskutowała, miała swoje zdanie przy bezposrednim kontakcie ucichła, dała się prowadzić patternami, była nawet bardziej nieśmiała niż ja.
pozdrawiam,
Hubert

rydzu
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:04 am

Postautor: rydzu » pn lis 03, 2003 2:57 am

Njaważniejsza jest postawa - stan w jakim jesteś, podchodząc do kobiety - luz, pewność siebie, i to... "hmmm, ciekawe co się stanie...". Mając włąściwą postawę i narzędzia, osiągniesz bardzo dobre rezultaty, nawet gdybyś się jąkał i miał wade wymowy. Poza tym brzmienie głosu oddaje stan w jakim jesteś, zauważ jak on brzmi gdy jesteś w dwóch zupełnie różnych stanch. Ja po pierwszym NLS-ie nie robiłem żadnych ćwiczeń z głosem, poprostu zmieniłem swój stan, swoją postawę - i świetnie się bawiłem, uwodząc kolejne laski, a po paru miesiącach gdy spotkałem znajomych po NLS-ie usłyszałem, że głos mi się zmienił, i teraz brzmi inaczej... Sprawdziłem, zadzwoniłem do paru osób których nie widziałem dłużej, i usłyszałem - "a z kim rozmawiam?" :)

Moja kolejność:
1) postawa - twoj stan
2) techniki lingwistyczno-hipnotyczne i strategie
3) ekstra zabiegii nad zmianą głosu

pozdrawiam
rydzu

MrBigEntertainment
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 04, 2003 9:57 pm

Postautor: MrBigEntertainment » pn lis 03, 2003 11:32 am

jakie ekstra zabiegi ? na czym one polegają

Jup
Posty: 49
Rejestracja: sob gru 27, 2003 9:07 pm

Postautor: Jup » sob sty 31, 2004 7:01 pm

Dlaczego jak niektorzy zadaja pytanie to konczy sie tylko na nim??
Moglibyscie dopisywac odpowiedzi??


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości