Zasada kontrastu

"Kto pytanie nie błądzi !"- zadaj pytanie trenerom, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź !

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Sowa_sensei, Batko, Moderatorzy

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Zasada kontrastu

Postautor: Lech Dębski » śr lut 04, 2004 9:02 pm

Pamiętacie zasadę kontrastu? Mówisz o różnicy między dwoma podobnymi zjawiskami np. o różnicy między pożądaniem a miłością, i pod pretekstem omawiania tej różnicy mówisz patterny wywołując kobiecie odpowiednie stany. Ostatnio coraz częściej stosuję tą zasadę i rezulaty są oszałamiajace!

Co mozna z soba skontrastować? Na przykład róznice między:
- ciekawością i zaintrygowaniem (ciekawość narasta nieustannie, zaintrygowanie rosnie i maleje, aż do momentu gdy nie mozesz się powstrzymać przed chęcią by wiedzieć jeszcze więcej itd.)
- pragnieniem i potrzebą ( w pragnieniu dążysz do uzyskania czegoś (pk), w potrzebie czujesz ten głód, który musi być zaspokojony itd.)
- ufnoscia i zaufaniem ( jedno czujesz stopniowo, drugie od razu)
- spontaniczność i naturalność (robisz to co chcesz w danej chwili, przekraczając granice tego do czego jestes przyzwyczajona itd. vs. odkrywasz jaka jestes naprawdę- przejscie do 4 poziomów umysłu BĘDZIE NA BLACK BELCIE!)
- uroda i atrakcyjność (widzisz coś, co przyciaga twoją uwagę w tej osobie vs. to, kim jest, to co mówi i jakie uczucia w tobie budzi itd.).
- marzenia i fantazje (wyobrażasz sobie coś przyjemnego vs. kontaktujesz się ze swoimi najgłebszymi pragnieniami itd.)
- głęboki kontakt i prawdziwa bliskość (niezwykły kontakt vs. odnajdujesz w nim te wszystkie cechy których zawsze szukałaś w mężczyźnie itd.)
- ekstaza i euforia ( no właśnie, czym się różnią? :) )
- kochanek na jedna noc a stały partner (warto tu poznac JEJ wartości)

Oczywiscie mozesz odpowiednio zmieniać te charakterystyki, rozwijać patterny, kotwiczyc na siebie itd.
A więc panowie- brać słowniki wyrazów bliskoznacznych do ręki i czekam na wasze pomysły. Co jeszcze mozna skontrastować by pobudzić jej wyobraźnie i rozpalić zmysły?

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Jup
Posty: 49
Rejestracja: sob gru 27, 2003 9:07 pm

Postautor: Jup » ndz lut 22, 2004 4:13 pm

Lechu, na plytach mowisz ze uczyles sie tworzyc patterny np sluchajac radia jadac samochodem.... mozesz podac kilka przykladow takich patternow?
To co uslyszales --- odpowiedni pattern


pozdarwiam

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » pn lut 23, 2004 12:06 am

Podaj dowolny temat...

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Jup
Posty: 49
Rejestracja: sob gru 27, 2003 9:07 pm

Postautor: Jup » pn lut 23, 2004 2:12 am

wszystko jedno np: pogoda-padajacy snieg, promocja nozy kuchennych w supermakecie, wczorajszy mecz siatkowki, tworzenie stron internetowych, jutrzejszy egzamin,wybuch w centrum handlowym...

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » pn lut 23, 2004 1:17 pm

OK, niech bedzie padający śnieg.

"Gdy tak człowiek patrzy na padający śnieg, to można sobie łatwo wyobrazić jak to jest, gdy jesteś w górach, w małej górskiej chatce... za oknem osnieżone szczyty... w kominku buzuje ogień i czujesz jego ciepło, wnikajace wgłąb ciała... a przy tobie jest ktoś szczególny, ktos, na kim naprawdę ci zależy (ps) i wiesz, ze ta chwila ma w sobie magię, że jest w niej coś, na co czekałas całe życie i masz ochotę to ciągnąć (pk) i smakować w nieskończoność..." (Droga wizualizacji).

"Lubię tak patrzeć na padajacy śnieg. I myslę sobie wtedy, ze to ciekawe, ze każda z tych śniezynek jest inna, kazda się rózni od pozostałych i jak niewielkie są szanse, ze spotkają się dwie podobne do siebie. I to jest troche tak jak z ludźmi- całe zycie szukamy kogoś szczególnego, kogos, kto jest tym jedynym (ps) . Czy kiedykolwiek myslałaś, jak to jest gdy spotykasz kogoś, z kim od razu odczuwasz rodzaj więzi... ten szczególny przepływ miedzy tobą a tym człowiekiem (pokaż miedzy nią, a ciebie) i patrzac na niego czujesz, jakbyś go znała całe życie... i słyszysz ten głos w swojej głowie, który ci mówi: "Tak, to on. skorzystaj z tej okazji, zanim zniknie z twego zycia na zawsze, jak roztapiajaca się sniezynka..." (droga związków emocjonalnych).

"Gdy tak patrzę na padajacy na snieg, mysle sobie o jeżdzie na nartach. Jeżdziłas już na nartach? Nie? A więc wyobraź sobie jak to jest, gdy mkniesz w dół stoku, czujac ten ped, któremu dajesz się porwać, gdy walki ci serce i czujesz rozpierajacą cię radość, która narasta coraz bardziej i bardziej, aż masz ochotę krzyczeć z rozkoszy, jaka daje ci całkowite zatracenie w tym co przezywasz... ze mną... tak jest, że myslę, ze to cudowne uczucie. (Droga doznań zmysłowych) A tobie co sprawia najwiekszą przyjemność? (Droga poznania jej wartości)

I tak dalej :) Mógłbym tak w nieskonczoność. Teraz weż pozostałe przykłady róznych tematów i przekształć je w patterny. Powodzenia!

Pozdrawiam, Lechu
PS. Ps- pokaż siebie, pk- pokaż kutasa (nie, nie chodzi o to, bys go wyciagał i jej pokazywał ;) wystarczy, ze wykonasz gest w jego kierunku)
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

aristo
Posty: 84
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: aristo » sob lut 28, 2004 3:10 pm

Lechu nie mam pojęcia jak tworzysz na zawołanie takie patterny, to jest cos fantastycznego, mnie wychodzi odtwarzanie i modernizowanie, bo kiedy siedze z laska to wszystko dzieje sie zybko i nie ma czasu na tworzenie i probowanie jakis histori, moze masz jakies rady oprocz radia:), pozdrawiam

Altar
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 14, 2003 5:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Altar » ndz lut 29, 2004 2:12 pm

Jak nic nie przychodzi ci do głowy, to zawsze możesz powiedzieć "to mi przypomina pewną historię, kiedy rozmawiałem z moją znajomą Renatą. Bo widzisz, również siedzieliśmy w/rozmawaliśmy o/itd." To jest pójście na łatwizne, ale sprawa banalnie prosta i dla mnie uniwersalne przejscie ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
seedman
Posty: 97
Rejestracja: czw paź 16, 2003 11:18 pm
Kontaktowanie:

Postautor: seedman » czw maja 06, 2004 10:12 pm

czar, a gracja...
powab, a urok...
wdzięk, a atrakcyjność...
elegancja, a piękno...
powierzchowność, a prezencja...
fantazja, a imaginacja...
ochota, a pragnienie..
miłość, a uwielbienie...
uniesienie, a błogość...

Jak mi się coś przypomni z tych co stosowałem (a z tym ciezko) to jeszcze wpisze...
Seedman | http://nls.republika.pl

"Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz - ucieka, jeśli ty uciekasz - idzie za tobą."

Awatar użytkownika
urukhai
Posty: 59
Rejestracja: śr mar 10, 2004 3:17 pm

Postautor: urukhai » pn lip 05, 2004 11:03 pm

Przegladalem sobie wczoraj starsze tematy na forum i dzisiaj zaproponowalem lasce zabawe w porownania... ;) W pewnym momencie dostala pole do popisu i sama miala zaproponowac dwa stany, ktore bedziemy omawiac. Nie chciala... Wolala wziac prysznic... :)
pozdrawiam
Uruk-Hai


Wróć do „Zapytaj Guru NLS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości