Dopasowywanie się do osoby z zamkniętą postawą

Wrażenia i opinie uczestników warsztatów i posiadaczy CD na temat NLS.

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Moderatorzy

Grzesiaczek
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 14, 2005 7:42 pm

Dopasowywanie się do osoby z zamkniętą postawą

Postautor: Grzesiaczek » wt maja 17, 2005 7:32 pm

deleted
Ostatnio zmieniony ndz cze 11, 2006 1:24 pm przez Grzesiaczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Anothermind
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 02, 2004 9:46 am
Lokalizacja: Łódź/Kraków/Geneva
Kontaktowanie:

Postautor: Anothermind » wt maja 17, 2005 9:55 pm

Słuchaj Grzesiaczek - opener kojarzył mi sie zawsze przy mojej znajomości angielskiego z otwieraczem/otwieraniem.W przypadku, jaki opisujesz zastosowałeś raczej na kobiecie closer :) , co czasami zdarza się, kiedy nie dokładnie obliczymy trajektorię naszego tekstu na wejściu.

Zawsze, kiedy widze jak kobieta doznaje szoku po czymś co ją zamyka/niesmaczy/niepokoi, odwołuję się do jej poczucia humoru.Pytam np:,,czy ty bierzesz każde moje słowo na poważnie?'', albo ,,ciekawe dlaczego tak dosłownie mnie rozumiesz, zrelaksuj się miałem na myśli....''.To pewna forma asekuracji i wiąże się z nią ryzyko wussy guy, ale czasami przybranie konwencji kpiny/ironii/żartu pozwala na szersze pole działań--->np. c&f.Przykładwa akcja:,,Skoro chcesz zostać moją żoną :) , musisz wykazać się troche większym dystansem...''.To przykład, mówisz to z szerokim uśmiechem, tak aby przyjąć swobodną konwencję, gdzie ona ma problem z rozróżnieniem żartu/szyderstwa z np.komplementem/zalotami.

Sukces w negocjacjach polega na poddtrzymywaniu niepewności w partnerze i umjętnym z niej korzystaniu. :)
everything is possible and nothing impossible
* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
co nie jest zbyt piękne, by było prawdziwe, jest zbyt prawdziwe by było piękne - anothermind(txbl)

*sztoby penis stajał i dziengi były

Wolność Równość Punktualność


Wróć do „FAQ i opinie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do uczestników szkoleń i posiadaczy CD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości