a co do cholery gdy ona rzuci Ci komplementa?

Wrażenia i opinie uczestników warsztatów i posiadaczy CD na temat NLS.

Moderatorzy: admin, Lech Dębski, yebi69, Moderatorzy

Trek
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 9:45 pm

a co do cholery gdy ona rzuci Ci komplementa?

Postautor: Trek » czw lut 05, 2004 11:14 pm

nie mam na mysli oczywiscie czegos w stylu:"fajny z ciebie chlopak". poprostu chodzi mi o jakis kosmiczny komplement. np: "zazdroszcze dziewczynie którą kochasz". no ja akurat dostalem taki tekst od panny, wprawdzie tylko smsem, ale zacząlem sie zastanawiac jak sie zachowac gdybym usłyszal cos takiego na żywo:
1) hmm.. w domu uczyli mnie zebym byl skromny, czyli np moglbym jej za taki komplement podziękowac i odpowiedziec:"a daj spokoj, jestem takim samym zwyklym chlopakiem jak miliony innych"
2) a na warsztacie uczyli mnie potwierdzac to co mowi,czyli brzmialo by to tak:"masz racje, ta którą kocham to szczesciara"
3) moge tez to przemilczec i udac ze nie uslyszalem:-(
4) a moze poprostu mam być szczery i powiedziec: "ale ty to łatwa jestes":-)
a wy jak reagujecie na takie komplementy? bo ja nie do konca wiem co mam w takiej sytuacji zrobic. poprostu zawstydzic sie i zarumienic?:-) uwodziciel powinien sie w miare solidnie w takiej sytuacji zachowac

Lech Dębski
Master Trener
Posty: 208
Rejestracja: czw paź 23, 2003 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Lech Dębski » pt lut 06, 2004 1:37 pm

W najprostszej wersji: "Dziękuję, miło mi to słyszeć".
Mozesz to rozwinąć w poznanie jej wartości: "Dziękuje bardzo, zawsze miło słyszeć taki komplement. Na jakiej podstawie tak sądzisz?".

Mozesz zareagować żartobliwie w stylu: "wrodzona skromność powstrzymuje mnie przed całkowitym przyznaniem ci racji, wiec po prostu nie zaprzeczę" (powiedz to żartobliwym tonem, raczej nie nadaje się na odpowiedź SMSem)

Pozdrawiam, Lechu
"Kobieta zmienną jest, jak mówi poeta. Ale ja nie piszę wierszy, zajmuję się tylko uwodzeniem kobiet."

Awatar użytkownika
Sowa_sensei
Master Trener
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 09, 2004 5:12 pm

komplementy

Postautor: Sowa_sensei » wt mar 30, 2004 11:41 am

Jako narzędzie wywierania wpływu komplement działa w obydwie strony.
Pamiętam, że całkiem niedawno spotkałem absolutną mistrzynię uwodzenia. Po pierwszych minutach znajomości powiedziała coś w rodzaju- hmm... to niesamowite co mówisz... jak na to wpadłeś? a później wpatrując się w oczy- Boże, jaki ty jesteś piękny! (Ci, którzy mnie znają wiedzą, że trudno o większą bzdurę:) A ja, pozwoliłem się prowadzić jak głupiutki licealista. Mało tego, to było przyjemne i zainwestowałem w czerwoną róże- 5PLN na giełdzie po negocjacjach. W sumie z perspektywy czasu, myślę, że do momentu zamknięcia sprzedaży (potem zdecydowanie przejąłem pałeczkę) byłem zupełnie prowadzony.

Po wszystkim miałem mieszane uczucia- z jednej strony niemiłe poczucie bycia prowadzonym z drugiej kolejne nacięcie na lufie :)

Krótki morał z całej historii.

Założenie nr1, kobieta, która wali Ci komplement ma na pewno dobry gust :)

Niebezpieczeństwo- kiedy ona walnie komplement a ty się zatniesz- ona przejmuje kontrolę na przebiegiem interakcji.

Sugerowane rozwiązanie- Na komplement odpowiedz komplementem (miej ostatnie zdanie) dodąc trochę więcej szczegółów i wyjaśnień

NP "zazdroszcze dziewczynie, którą kochasz"
" Dzięki to b. miłe, ale tak naprawdę to ja mogę zazdrościć facetowi, w którym się zakochujesz".

To w sumie ciekawe, bo bardzo mało ludzi używa komplementów i dziewczyna, która tego używa albo jest miła albo dobrze wyszkolona, albo obydwa naraz (tak, jak my bracia, co? :) :) :)

pozdrawiam
sensei

aristo
Posty: 84
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:02 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: aristo » śr mar 31, 2004 5:03 pm

na komplement jest jedna prosta zasada podana przez DeAngelego kiedy powie ci jakis komplement poprostu odpowiadasz Wiem ! Prawdopodobnie koles sprawdzal to wiele razy i dziala mocno swiadczy o duzej pewnosci siebie.

mcjackal
Posty: 514
Rejestracja: śr sty 07, 2004 10:30 pm
Lokalizacja: ... Wawka ...
Kontaktowanie:

Postautor: mcjackal » śr mar 31, 2004 5:49 pm

aristo pisze:na komplement jest jedna prosta zasada podana przez DeAngelego kiedy powie ci jakis komplement poprostu odpowiadasz Wiem ! Prawdopodobnie koles sprawdzal to wiele razy i dziala mocno swiadczy o duzej pewnosci siebie.



to tylko jeden ze sposobów, który nie zawsze moze dać oczekiwany efekt, może w stanach są ludzie bardziej otwarci na takich pewniaków, ale u nas niektóre laski mogą to odebrać jako objaw arogancji, a to tak jak mówię w niektórych przypadkach, mozę dac efekt odwrotny. TO co musisz zrobić to "wyczuć" po tej chwili rozmowy [bo przecie zkomplement od niej nie jest na starcie] jak reaguje i jak możesz najlepiej obejść jej ... eee ... wygadałbym się :D :D:D:D:D:D:D:D ...

uff uniknałem zajebania :D

.. no to tak właśnie pokrótce to wyglada :D

po,
mj
===============================
WSZECHŚWIAT nie daje Ci tego czego chcesz,
ani tego na co zasługujesz,
a daje Ci to czego oczekujesz.

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 135
Rejestracja: pn sty 19, 2004 10:45 pm
Lokalizacja: Samo Południe
Kontaktowanie:

Postautor: Hugo » śr mar 31, 2004 9:03 pm

Jaruś nie kukiełkuj tu za bardzo.
Wiemy, że jesteś po BB (jak bys mi curva powiedział, że zostajesz to pewnie zdecydowałbym sie również), Więc nie musisz w każdym poście o tym przypominać:))))
Weź no za to i wrzuć jakiś ekstra magiczny chwyt z BB, co??


Hugo

mcjackal
Posty: 514
Rejestracja: śr sty 07, 2004 10:30 pm
Lokalizacja: ... Wawka ...
Kontaktowanie:

Postautor: mcjackal » czw kwie 01, 2004 1:26 am

hehe, z bb było tak że w niedzielę o 21 zapytałem szefa o urlop i się o dziwo zgodził, potem jeszcze pomęczyłem Andrzeja i oto byłem następnego dnia w kaście BB :D

a nic nie powiem, bo składałem przysiege że słówka nie pisnę :d

a co do Twoich przykładów, to mała sugestia wrzucaj je na forum zamknięte, a nie na ogólnodostepne :D

po,
mj
===============================

WSZECHŚWIAT nie daje Ci tego czego chcesz,

ani tego na co zasługujesz,

a daje Ci to czego oczekujesz.

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 135
Rejestracja: pn sty 19, 2004 10:45 pm
Lokalizacja: Samo Południe
Kontaktowanie:

Postautor: Hugo » czw kwie 01, 2004 5:56 pm

OK masz rację
Juz wczoraj kapnąłem się ale bylo juz za późno.

Sie normalnie poprawię następnym razem

Hugo

mcjackal
Posty: 514
Rejestracja: śr sty 07, 2004 10:30 pm
Lokalizacja: ... Wawka ...
Kontaktowanie:

Postautor: mcjackal » czw kwie 01, 2004 6:37 pm

Hugo pisze:OK masz rację
Juz wczoraj kapnąłem się ale bylo juz za późno.

Sie normalnie poprawię następnym razem

Hugo


zawsze masz możliwość wykosić treść swojego posta
===============================

WSZECHŚWIAT nie daje Ci tego czego chcesz,

ani tego na co zasługujesz,

a daje Ci to czego oczekujesz.

Awatar użytkownika
seedman
Posty: 97
Rejestracja: czw paź 16, 2003 11:18 pm
Kontaktowanie:

Postautor: seedman » czw kwie 08, 2004 12:50 am

Odwołam się do sposobu guru (inny post na forum) z którego to zwykłem cześciej a zarazem gęściej korzystać: Moja skormność nie pozwala mi tego potwierdzić... dlatego nie zaprzecze. Interesujące efekty, ale sprawdź sam ;) Nie zabiore Ci tej przyjemności.
Seedman | http://nls.republika.pl

"Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz - ucieka, jeśli ty uciekasz - idzie za tobą."

Awatar użytkownika
seedman
Posty: 97
Rejestracja: czw paź 16, 2003 11:18 pm
Kontaktowanie:

Postautor: seedman » czw kwie 08, 2004 12:53 am

Zagalopowałem się... 8) Reszte subtelniejszych i jeszcze bardziej multizmysłowych tekstów znajdziecie na forum dla wtajemniczonych...
Seedman | http://nls.republika.pl



"Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz - ucieka, jeśli ty uciekasz - idzie za tobą."


Wróć do „FAQ i opinie - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do uczestników szkoleń i posiadaczy CD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości